טיפים לסידורי פרחים

סידורי פרחים הופיעו כבר בתרבויות העתיקות. סידור הפרחים העתיק ביותר הופיע במצרים, לפני בערך 4,500 שנים. כמונו, הם חתכו פרחים והניחו אותם באגרטלים לשימוש בטקסים דתיים וגם כקישוט באירועים חגיגיים. הנוהג נשמר מאז אולם רק במאות ה-15 וה-16, במהלך הרנסאנס האיטלקי, נכנסו סידורי הפרחים בצורה כל כך משמעותית לאופנה ולתרבות היום-יומית.


כבר אלפי שנים שפרחים מסמלים עבורנו חגיגיות. אנחנו רגילים לראות בהם את מה שמפריד בין יום חג ליום חול ולכן כל כך הרבה אנשים רוצים לקשט את האירועים המיוחדים בחייהם עם פרחים. ביכולתם של סידורי פרחים לשקף את אופי האירוע ולהתאים לו: למשל, סידורי פרחים לחתונה הם לרוב מפוארים בעוד שסידורי פרחים למסיבת יום הולדת או לארוחת חג יהיו לרוב צנועים יותר.


החוכמה היא לדעת להתאים את הסידור לאירוע. נסו קודם כל לדמיין את הסידור ואת המיקום שלו. התייחסו תמיד לאורחים שלכם - אם הם לא יצליחו לראות אחד את השני בגלל סידור גרנדיוזי במרכז השולחן, הם כנראה יעריכו פחות את טעמכם הטוב בפרחים.


את אפקט הרושם וההדר לא מקבלים על ידי הצבת פרחים באגרטל. כמו בכל דבר, אם השקעתם מחשבה וזמן במשהו, זה לרוב ניכר בתוצאה. הסתכלו על סידורי פרחים באינטרנט ובאירועים שונים. שימו לב לשימוש השונה בפרחים ובצורות סידור פופולאריות. אם התרשמתם מסידור אחד במיוחד, תוכלו לשחזר אותו וליצור את אותה התרשמות אצל האורחים שלכם.


הצורה הנפוצה ביותר לסידור פרחים היא צורת משולש - הפרחים עומדים באגרטל ויוצרים צורת משולש עם הבסיס. בסידור כזה, המשולש צריך להיות גבוה יותר מהרוחב המקסימלי שלו. סידור נוסף הוא סידור מאוזן, המקשט שולחנות בדרך-כלל. סידור מאונך מחמיא בעיקר לפרחים ארוכים ומדגיש אותם בצורה נעימה. סידור אובאלי של פרחים יתאים לשולחנות קטנים ומכיל, בין היתר, עד שלושה פרחים בהם אנו רוצים להתמקד.


באשר לסכימת הצבעים של סידורי פרחים, הרי שכל סכימה משדרת אווירה שונה. סכימת הצבעים של סידורי פרחים יכולה לנוע בין צבעים כהים ורגועים לצבעים חמים וחיוניים. אפשר גם לסדר את הפרחים לפי צבעים משלימים (צהוב וסגול, כתום וכחלחל) או לפי צבעים אנלוגיים (צבעים צמודים אחד לשני בגלגל הצבעים. לדומא, כתום וצהוב).


כדי ללמוד עוד על אופן סידור פרחים תוכלו להיעזר באינטרנט ולקרוא על תיאוריית הצבעים. הבנה מעמיקה יותר תרחיב את מגוון האפשרויות העומדות בפניכם ותאפשר את ההתאמה המירבית של סידור לאירוע.


טיפים בנושא פרחים 
 סידור פרחים ורודים בארגטל מאת זר פור יו