עיצוב שולחן הארוחה

בין אם אתם מארחים חברים או משפחה, או עוזרים בהפקת אירוע ביתי, ודאי תרצו לקשט את הבית לכבוד האורחים. החשש שהקישוטים יראו מוגזמים מדי או סתם לא מתאימים מדאיגה מארחים רציניים רבים. מומחי זר פור יו באים לעזרתכם עם מספר טיפים לעיצוב שולחן הארוחה.

שולחן מעוצב מוסיף המון לאווירת האירוע או החג ומעצים את החוויה. בכמה שעות ועם קצת חשיבה יצירתית, כל אחד יכול לארגן שולחן מלכים. העקרונות המנחים בארגון השולחן הם שמירה על רצף ועל אחידות מסוימת בסוג הכלים בהם תשתמשו. התחילו ביצירת קווים דמיוניים שירוצו לאורך השולחן, אותם תבנו על ידי העמדת חפצי נוי.

חשוב שהמפה תכסה את השולחן ותגיע לרצפה בכל הכיוונים, על מנת שתיווצר תחושה של עומק. מומלץ להשתמש בבדים מיוחדים ונועזים כמו סאטן או ז'קארד, בטקסטורות ובצבעים שונים. מפה שחורה מתאימה לאירוע אלגנטי ומשתלבת נפלא עם כלים ופרחים לבנים, אך לא מתאימה לחגיגה סולידית או משפחתית.      

לקבלת מראה מיוחד ועדין, נסו להחליף את המפה הלבנה המסורתית במפה בהירה עם עיטורי פרחים קטנים או שולי רקמה צבעונית. 
הקפידו על כלי הגשה, כוסות וסכו"ם איכותיים. הקפידו לערוך מפית אישית לכל סועד ובמקביל למקם במרכז השולחן מעמד למפיות.

התאמת הפרחים לעיצוב האווירה בבית, חשובה מאוד ומומלצת, על דרכיה השונות:
  • רצוי להתחשב בגודל הבית, באזורים ובחללים בהם אנו רוצים לשלב סידורי פרחים וכן בכלי הקיבולת (האגרטלים) שיש לנו בבית.
  • אווירה לבנה תמיד נותנת תחושה טובה ומיוחדת, קלאסית, נקיה ויוקרתית מאוד. סגנון זה עשוי להתאים לאירוע חגיגי במיוחד.
  • את שולחן החג מומלץ לעצב כך שישאר מספיק מקום על השולחן לכל האוכל שאנחנו מגישים. במרכז השולחן ישולבו זר פרחים ונרות בגובה נמוך מאוד, שלא יפריעו לאורחים לראות אחד את השני. 
  • חשוב להשתמש בסוג אחד של פרחים או שניים ולא יותר ולהבליטם על ידי שילוב באגרטלי זכוכית קטנים.
  • כדאי לצופף ורדים לבנים גדולים וריחניים בכמה מוקדים בגובה נמוך.
  • באזורים שונים של הבית מומלץ להעמיד אגרטלים גדולים עם ורדים גבוהים ומרשימים מאותו סוג ורדים שמקשטים את השולחן.
  • את הפרחים שנשארו מומלץ לשלב בחדר האמבטיה ובפינות נוספות בבית. בדרך זו נעניק אווירה אחידה לכל הבית ומראה חגיגי, קלאסי ומרשים.
  • ניתן גם להעניק לבית אווירה חגיגית ואביבית על ידי שילובים של מבחר פרחים בשלל צבעים - סידור מרשים, נמוך ורחב ממבחר פרחים במרכז השולחן יכול להתאים. וכן, ושילוב של אותם פרחים בחללים שונים של הבית.
 
חשוב לזכור שהישראלים מארחים בחג הרבה אנשים ומגישים כמויות גדולות של אוכל לכן חשוב להשאיר מקום לכל הכלים ולתכנן את סידור הבית והשולחן בקפידה כדי שלא תתקבל בבית תחושה של אי סדר. שולחן מעוצב מוסיף המון לאווירת האירוע או החג ומעצים את החוויה. בכמה שעות ועם קצת חשיבה יצירתית, כל אחד יכול לארגן שולחן מלכים.


לטיפים בנושא פרחים
סידור פרחים מקורי של זר4יו לעיצוב שולחנות