• דף הבית
  • >
  • תערוכת הפרחים "הורטי פייר" באמסטרדם

תערוכת הפרחים "הורטי פייר" באמסטרדם

המעצב הראשי של זר פור יו מפיק לראשונה תצוגת שמלות פרחים בתערוכת הפרחים השנתית, "הורטי פייר", באמסטרדם, ואף צפוי להפיק תצוגות נוספות ברחבי אירופה.

(30 אוק' - 2 נוב', 2012) אמסטרדם - שלומי אילני, מעצב הזרים והאירועים הראשי של Zer4u בתשע השנים האחרונות, מציג תערוכה של שמלות פרחים כחלק מתערוכת הפרחים השנתית באמסטרדם, הולנד.

זו התערוכה הראשונה בהולנד שמארגניה מטיסים מעצב זר כדי להפיק פרויקט מסוג זה. חלומו של שלומי אילני הוא "שפרחים יהיו חלק מהיומיום שלנו, לא רק בזרים. גם בתכשיטים, בתסרוקות. שהחד פעמי הזה יהיה הדבר הכי הכי יפה, לכמה שעות." 
הלוגו של תערוכת הפרחים הורטי פייר באמסטרדם

לילה לפני התצוגה הראשונה, צצות כמה בעיות טכניות בנוגע להדבקת הפרחים על השמלות ואילני פותר אותן באלגנטיות, ומיד ממשיך בהכנות האחרונות, ביניהן הכנת שרשראות פרחים לתלבושות המזרח התיכון, ארגון מאות ורדים לשמלת אירופה והכנת ההינומה לשמלת כלה פרחונית במיוחד.


למחרת בבוקר, התצוגה מתחילה כמתוכנן עם התלבושת הראשונה: כתונת פסים המעוטרת בפרחי ציפורנים צבעוניים וחרוזים. הקהל מגיב בהתלהבות גדולה ושולף את הפלאפונים כדי לתעד את התלבושת הייחודית. התלבושת הבאה: שכמיית פרחי אנטוריום ורודים, סגולים וצהובים.

לאחר מכן, מוצגת שמלת אפריקה המעוטרת בעלי עציצים צבעוניים והקהל ממשיך לצלם מזוויות שונות. שמלת אפריקה היא השמלה היחידה שתחזיק מעמד במשך ארבעת ימי התערוכה, אך את השמלות האחרות, יש לפרק ולהרכיב מחדש כל יום.  


בימים הנותרים של התערוכה, מוצגת שמלת ג'ינס המקושטת בפרחי ציפורן בתצוגה אחת ובעלי אלסטרומרייה ולימוניום בתצוגה אחרת. בפינאלה מוצגת שמלת חתונה יפהפיה בחמישים גוונים של ורוד, והקהל מקבל אותה במחיאות כפיים סוערות. שלומי אילני צפוי להפיק שתי תצוגות אופנה נוספות באירופה.

 שלומי אילני - המעצב הראשי של זר פור יובתמונה: שלומי אילני

תצוגת שמלות פרחים בתערוכת הורטי פייר באמסטרדם
Photo: Horti Fair


מידע נוסף על התערוכה פורסם ב"ידיעות אחרונות" במוסף "24 שעות", עמודים 12-13 ב - 9/12/2012


לטיפים בנושא פרחים